O nas

Klub Fantastyki  skupia na swoich zajęcia dzieci, młodzież i dorosłych. Zajmujemy się trzema dziedzinami, które najbardziej interesują Lubartowian: grami planszowymi, grami fabularnymi oraz literaturą.

W ostatnich latach klubowicze stawiają na nowatorskie pomysły i ciekawe inicjatywy. Na spotkaniach klubu są organizowane turnieje i rozgrywki ligowe w najpopularniejsze gry planszowe, wykłady i prelekcje ogólno-tematyczne, prowadzone przez bardziej doświadczonych klubowiczów i gości.

Klub swoją działalnością zasłynął już w całej Polsce, zaczynając kilkanaście lat temu organizować pierwsze lubartowskie konwenty i spotkania z fantastyką, aż po największe sukcesy ostatnich lat. W 2006 roku przy współpracy z Narodową Agencją Młodzieży zorganizowano projekt trwający 6 miesięcy pt. „Lubartowska Jesień z Fantastyką”, w którego skład wchodziły takie wielkie imprezy jak: „Dzień Rycerski” , „Ogólnopolski Konwent Fantastyki Mantikora III – Nowe horyzonty” i koncert muzyki alternatywnej na zakończenie projektu. Po dzisiejszy dzień „Zielony Smok” organizuje rocznie dwa spotkania fanów fantastyki ( „G-Con” – konwent o zasięgu wojewódzkim i „Mantikora” – ogólnopolskie spotkanie) oraz kilka lokalnych eventów takich jak konkursy lub turnieje gier, a w okresie wakacyjnym wyjazdy rekreacyjno – sportowe. Klubowicze współpracują z innymi klubami fantastyki z okolicznych miast min. Lublin, Zamość, czy Chełm i aktywnie uczestniczą w środowisku fanowskim, tworząc i pomagając organizować konwenty i spotkania poza Lubartowem.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach, które są prowadzone dla:
-dzieci z szkół podstawowych
– młodzieży i dorosłych.

Klub posiada jeden z większych w kraju zbiorów najmodniejszych gier planszowych (ponad 110 tytułów) dostępnych dla uczestników zajęć. Posiadamy również własną bibliotekę, zaopatrzoną w literaturę fantastyczną i naukową.

Zapraszamy do nas studentów i maturzystów, którzy stoją przed zadaniem napisania pracy o tematyce fantastycznej, bądź Sci-Fi.

Leave a Comment